علت داغ شدن لپ تاپ

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای لپ تاپ پیش بیاید ، داغ شدن لپ تاپ می باشد می توان به عوامل بسیار زیادی می تواند مربوط باشد . در ادامه با با 5 علت داغ شدن لپ تاپ آشنا خواهید شد .

دلیل داغ شدن لپ تاپ 

در بیشتر موارد ، داغ شدن لپ تاپ و قاب آن ، عادی و طبیعی است . اما بعضی وقت ها هم داغ شدن آن ، انقدری شدید است که کاملا متوجه غیر عادی بودن آن میشوید و در کنار آن صداهای بسیار عجیب غریبی هم شنیده می شود . زمانی که دمای لپ تاپ بیش از حد افزایش پیدا میکند و فن با سرعت بالا میچرخد ، به احتمال بسیار زیاد تهویه و فن لپ تاپ شما مشکل پیدا کرده است و باید به سرویس لپ تاپ بپردازید .

دمای عادی لپ تاپ چقدر باید باشد ؟

به دلیل اینکه لپ تاپ های گوناگون و مختلفی به به بازار آمده ، نمیتوان به روشنی و درستی میزان دمای نرمال لپ تاپ را اندازه گیری کرد .

باز می توان گفت دمای 80 درجه سانتی گراد به این معناست که برای تهویه دمای سیستمتان مشکل بوجود آمده است .

عوامل مختلف در بالا بودن دما و داغ شدن لپ تاپ

  • تهویه بسیار ضعیف : به احتمال بسیار زیاد ، دلیل اصلی دمای بسیار بالای سیستم ، ممکن است به ضعف تهویه لپ تاپ ربط داشته باشد . دلایلی که باعث ضعیف شدن تهویه لپ تاپ می باشد.
  • مصدود شدن راه رفت و آمد هوا و فن  : گاهی اوقات با اینکه نظافت لپ تاپ را به بهترین شکل انجام میدهیم ، باز هم گرد و غبار ها و ریز گرد هایی در هوا وجود دارد که نمیتوان مانع ورود آن ها به سیستم شد .

پس در نتیجه به مرور زمان این گرد و غبار ها باعث بسته شدن راه می شود و مانع کار کردن فن ها می شود .

 

  • ویروسی شدن لپ تاپ : ویروس ها و نرم افزار های مخرب زیادی وجود دارد که باعث می شود مشکل داغ شدن بیش از حد برای لپ تاپ  بوجود بیاید . برای پیشگیری این موضوع ، نرم افزار هایی که به سلامت بودن آن ها مطمئن نیستید و آشنایی کامل با آن ها ندارید را هر چه سریع تر حذف کنید . 
  • آلودگی و بسته شدن مجرای تهویه هوا در لپ تاپ : به دلیل اینکه در هوا گرد و غبار وجود دارد ، باعث بسته شدن مجرای تهویه هوا می شود .

بهتر است هر چند وقت یکبار ، با دستمال بدون پرزی ، گرد و غبار را از بین ببرید .

  • خرابی فن لپ تاپ : فن لپ تاپ یکی از مهم ترین بخش های هر سیستم می باشد که کاربرد بسیار مهمی دارد . این محصول حرارت ایجاد شده از پردازش کارت گرافیک و دیگر قطعه ها را به بیرون هدایت میکند . کارکرد فن لپ تاپ به این شکل هست که زمانی که نیاز به خنک کردن سیستم است ، شروع به فعالیت میکند .

کی باید به تعمیر فن بپردازیم ؟ هنگامی که لپ تاپ بسیار داغ می شود ، فن شروع به کار نمیکند ، اینجاست که باید به تعمیر آن بپردازیم . همینطور زمانی که شروع به کار میکنید با لپ تاپ و سر و صدای بیش از حد میشنوید ، باز اینجاست که نیاز به تعمیر فن لپ تاپ به صورت تخصصی داریم .

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now

به بالای صفحه بردن