سرویس لپ تاپ

اگر شما لپ تاپ دارید ، این نکته بسیار مهم هیچوقت فراموشتان نشود : سرویس لپ تاپ !  یکی از کار هایی که باید به طور مداوم و منظم انجام دهید ، سرویس لپ تاپ می باشد که به دلیل حساسیت آن باید توسط متخصصان این حوزه انجام شود .

یوزبرد ( چاربرد ) بهترین و متخصص ترین تیم با سابقه طولانی و بروز ترین تجهیزات را برای سرویس لپ تاپ دارا می باشد و با خیال راحت می توانید به آن ها اطمینان کنید . 

                                                       ⇐     تماس با ما    

                                                ⇐     ثبت درخواست تعمیر     

چرا یوزبرد ( چاربرد ) ؟

دارای کارشناسان و متخصصان مجرب

 • پیک رایگان
 • عیب یابی رایگان
 • خدمات در محل
 • تعمیر عمری و اصولی

یوزبرد ( چار برد ) تمامی خدمات خود را بر پایه اصول مشتری مداری و پر پایه دانش روز دنیا انجام می دهد . این شرکت در سرویس همه ی برند های مختلف لپ تاپ تخصص دارد و خدمات ارائه میدهد علاوه بر این ، یوزبرد ( چاربرد ) در دو زمینه نرم افزاری و سخت افزاری تخصص دارد .

سرویس دوره ای لپ تاپ

سرویس لپ تاپ ، به همه اقداماتی که برای بهبود وضعیت لپ تاپ انجام می شود گفته میشود . لپ تاپ هم مثل هر وسیله دیگری ، نیاز به تعمیر دارد و بهترین راه کار این است ، قبل از اینکه دچار مشکل شود ، پیش بینی کرده و به مرکز تعمیر لپ تاپ برد و آن را سرویس کرد .

نکته مهمی که در سرویس لپ تاپ وجود دارد ، این است که طبق یک زمان بندی مشخص ، باید انجام شود و برنامه ریزی داشته باشد .

چرا لپ تاپ نیاز به سرویس دوره ای نیاز دارد ؟ 

همانطور که میدانید ، لپ تاپ وسیله است که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد زیادی دارد . از همین رو استفاده مداوم آن باعث شده است که در معرض آسیب و آلودگی قرار بگیرد . نکته بسیار مهم این است که لپ تاپ دستگاهی بسیار ظربف می باشد که در استفاده آن باید بسیار دقت کرد .

لپ تاپ نو هم به سرویس نیاز دارد ؟

این باور اشتباه هست که سرویس دوره ای تنها برای لپ تاپ های قدیمی است . شما برای افزایش عمر سیستم و همچنین بهینه سازی سیستم خود ، نیاز است به طور منظم سرویس دوره ای انجام دهید .

موارد زیر از مشکلاتی است که برای سیستم های نو هم ممکن است بوجود بیاید :

 • نفوذ گرد و غبار
 • وارد شدن ضربه
 • مشکلات نرم افزاری
 • مشکلات سخت افزاری
 • نفوذ آب و مایعات

کجا سرویس لپ تاپ را انجام دهم ؟

اما چیزی که اینجا مطرح است ، این است که بسیاری برای اینکه سیستم خود را به مرکزی بسپارند اعتماد نمیکند . اما باید گفت ، شما می توانید با خیال راحت به یوزبرد ( چار برد ) اعتماد کرده و خود هم به شرکت بروید و از قابل اعتماد بودنش مطمئن شوید .

حال اگر خیلی وقت است که لپ تاپ خود را سرویس نکرده اید ، با یوزبرد ( چاربرد ) تماس بگیرید .

هزینه سرویس لپ تاپ چقدر است ؟

هزینه سرویس لپ تاپ ، دارای مقدار مشخصی نیست و به مشکلات و سرویس هایی که سیستم شما نیاز داشته باشد و یا قطعاتی که باید تعویض شود بستگی دارد . برای مشخص شدن دقیق هزینه لپ تاپ ، باید کارشناس مربوطه آن را بررسی کند و بعد از برآورد هزینه ، قیمت را به شما اعلام کند .

موقع سرویس لپ تاپ ، دقیقا چه کاری انجام می شود ؟

 •  فن لپ تاپ

یکی از مهم ترین اقداماتی که در هنگام سرویس لپ تاپ باید انجام داد ، چک و بررسی فن لپ تاپ می باشد . در سیستم لپ تاپ یکی از قطعاتی که بسیار مهم و ضروری می باشد و دارای اصطحلاک بالایی است و در صورت نبود فن ، کارکرد لپ تاپ به مشکل میخورد . زیرا با خراب بودن آن بقیه قطعات نیز به مشکل میخورد . توجه داشته باشید که کارکرد فن لپ تاپ به طور مداوم ، باعث خرابی آن شده و کاایی خود را از دست میدهد . به همین دلیل یکی از قطعاتی که سرویس و چک کردن آن در لپ تاپ ضروری می باشد ، فن لپ تاپ است .

در سرویس کردن فن لپ تاپ ، به طور کامل بازبینی شده و متخصص شروع به تمیزی و پاک کردن گرد و غبار می کند . سپس محور فن کاملا روغن کاری شده و عملکرد آن بهبود یابد .

نکته ای که در سرویس فن لپ تاپ وجود دارد ، این است که هزینه و زمانی که برای سرویس فن لپ تاپ ، صرف می شود بسیار کم است ولی آسیبی که خرابی فن به سیستم میزند بسیار زیاد است .

 • سرویس heat sink

بعد از آن نوبت بازبینی هیت سینک ( HEAT SINK ) می باشد که یک قطعه فلزی می باشد . این قطعه گرمای محیط را به خود جذب کرده و گرمای دریافتی از خمیر سیلیکون ، به کمک فن خنک می شود . در صورتی که HEAT SINK به خودش گرد و غبار بگیرد ، کارایی آن کاهش میابد و در صورتی که بیش از حد مشخص گرمای آن افزایش یابد ، فن لپ تاپ آسیب خواهد دید .

 • سرویس پورت ها

با استفاده و کارکرد مداوم پورت های مختلف باعث می شود ، اجسام مختلفی وارد آن ها می شود و باعث قطعی لحظه ای می شود . زمانی که سرویس کردن لپ تاپ را آغاز میکنیم ، یکی از اقداماتی که انجام میدهیم همه ی پورت ها را باز کرده و سپس قطعی آن را بررسی کرده  و در صورت عدم قطع بودن آن ها ، به شستشو دادن با مواد مخصوصی میپردازیم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now