رفع خرابی لپ تاپ

امروزه به دلیل اهمیت بالای لپ تاپ ها ، تعمیر و رفع خرابی لپ تاپ را به هیچ عنوان به دست هر کسی نسپرید . یوزبرد ( چاربرد ) ، به دلیل داشتن کارشناسان متخصص و مجرب ، امکانات پیشرفته و سابقه طولانی در زمینه تعمیر لپ تاپ ، بهترین گزینه رفع خرابی و تعمیر لپ تاپ می باشد .

                                            ⇐   تماس با ما ⇒   

                                         ⇐ ثبت درخواست تعمیر

 

رفع خرابی لپ تاپ

به طور کلی خرابی و مشکلات لپ تاپ را به دو دسته اصلی نرم افزاری و سخت افزاری می توان تقسیم کرد .

خلاصه ترین و آسون ترین روش درک تفاوت این دو به این شکل هست که می توان گفت ، قسمت سخت افزاری سیستم بخش هایی هست که قابل لمس و دیدن هستند و  بخش هایی که قابل لمس کردن نیستند ، قسمت های نرم افزاری محسوب می شوند .

خرابی و مشکل سیستم عامل لپ تاپ 

یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش های سیستم ، سیستم عامل لپ تاپ می باشد که میتوان از پر کاربرد ترین آن ها به ویندوز ، مکینتاش و … اشاره کرد .

باید در قدم اول برای راه اندازی درست لپ تاپ ، سیستم راه اندازی را به درستی نصب کرد و بهترین نوع سیستم عامل را انتخاب کرد .

مشکلات و خرابی نرم افزاری

یکی از مشکلات نرم افزاری که ممکن است پیش بیاید ،مشکل در تصویر و پخش فیلم است . علاوه بر این از مشکلات نرم افزاری می توان به مشکل در پخش صدا و کابل LAN و پورت های USB و … می باشد .

مشکل نرم افزاری کندی سیستم

گاهی اوقات کندی سیستم ، ممکن است از مشکلات نرم افزاری باشد که در قدم اول برای حل آن باید ویندوز را عوض کرد  .  در این زمان اگر مشکل از نرم افزار باشد ، با تعویض ویندوز ، مشکل حل میشود . در صورتی که مشکل حل نشود ، اقدام به بررسی مسائل سخت افزاری میکنیم . اگر که سیستم شما دچار ضربه خوردگی و مسائل اینگونه نشده باشد ، احتمالا با تعویض ویندوز ، مشکل رفع خواهد شد .

دلیل اینکه ویندوز ها به مشکل میخوردند ، ویروس گرفتن آن ها می باشد .

 در ادامه به بررسی انواع مشکلات و خرابی های لپ تاپ میپردازیم .

داغ شدن لپ تاپ

یکی از رایج ترین مشکلات در لپ تاپ ها داغ شدن آن می باشد که ساختار فشرده لپ تاپ ها باعث می شود که به اندازه کافی هوا درون آن ها گردش پیدا نکند و نسبت به کامپیوتر ها بسیار زودتر داغ می شود . داغ شدن لپ تاپ تا زمانی که بیش از حد افزایش پیدا کند ،ممکن است باعث آتش گرفتگی دستگاه شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now