تعمیر هارد لپ تاپ

تعمیر هارد لپ تاپ

چجوری بفهمم هارد لپ تاپم خرابه ؟ چجوری تعمیرش کنم ؟!  یوزبرد دارای متخصص ترین و مجرب ترین تیم تعمیر هارد لپ تاپ و دیگر قطعات آن میباشد. کافی است تا با شماره زیر تماس گرفته یا درخواست خود را ثبت نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود . 

 

 

                                                                   ⇐     تماس با ما    

                                                             ⇐     ثبت درخواست تعمیر     

 

 

 

 

تعمیر هارد لپ تاپ

 

باید در نظر گرفت تعمیر و سرویس کردن هارد لپ تاپ ، دارای پیچیدگی های زیادی است و علت آن این است که شما به درون لپ تاپ دسترسی ندارید و نمی توانید تشخیص دهید که مشکل از لپ تاپ است یا هارد آن . پس حتما باید توجه داشته باشید زمانی که با خرابی لپ تاپ مواجه می شوید ، باید مشخص شود که مشکل از هارد است یا لپ تاپ ! اما این نکته را در نظر بگیرید که اگر لپ تاپ تان دچار ضربه زدگی بشود ، احتمالا هارد شما به مشکل خورده است .

 

 

علت خراب شدن هارد لپ تاپ

 

هنگامی که هارد دستگاه شما به طور ناگهانی خراب شود و شما دیگر به فایل های خود دسترسی نداشته باشید به این موضوع نیاز پیدا میکنید که به متخصصان و تعمیر کارهای هارد لپ تاپ مراجعه کنید ولی این را باید بدانید که تمام کارشناسان و متخصصان تجهیزات کافی و دانش کافی را برای برگرداندن اطلاعات شما ندارند و ممکن است نا خواسته به هارد لپ تاپ شما آسیب وارد کنند و شما نتوانید به اطلاعات خود دیگر دسترسی پیدا کنید.

برخی از مواردی که باعث ضربه زدن به هارد لپ تاپ شما می شود را با هم مطالعه می کنیم :

 

 • ضربه زدن به دستگاه در حین کار کردن

 

 • شارژر نا مناسب

 

 • کار کردن بیش از حد از لپ تاپ و داغ کردن

 

 • اختلال در کارکرد سیستم

 

 • شرایط دما و رطوبت

 

 • استفاده از یو اس بی نامناسب

 

 • فشار آوردن به هارد لپ تاپ

 

تعمیر هارد لپ تاپ ناشی از خرابی های فیزیکی

 

دلیل عمده ی خرابی های هارد لپ تاپ اسیبب دیدگی قطعاتی مثل هد پلتر یا اسپیندل موتور است.

وقتی هد دستگاه صدای تیک تیک می دهد ، در این نوع خرابی اصولا هد هارد در سطح پلتر گیر کرده است و نیاز به تعمیرات هارد می باشد که بعد از تعمیرات هد از سطح پلتر آزاد می شود و در سر جای خود قرار می گیرد و می توانید به راحتی شروع به استخراج اطلاعات کنید و در جای دیگر این اطلاعات را ذخیره کنید ولی در اصل هارد هایی که نیاز به تعمیرات دارند خیلی قابل اطمینان نیستند . بنابراین چند روش بازیابی اطلاعات را در مقاله ی زیر می توانید بخوانید:

 

 

روش های مختلف بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ

 

وقتی که هارد لپ تاپ صدای نا متعارفی می دهد و از فاصله ی یک یا دو متری قابل شنیدن می باشد هد هارد خراب شده است که از طریق یک هارد مشابه و جابه جایی هد قابل ریکاوری و بازگشت می باشد.

علت بلند شدن صدای غیر طبیعی از هارد این است که موتور قفل کرده است و صدای تلق تلق  میدهد که با تعویض پلتر و اسپیندل موتور نو قابل باز یابی می باشد.

 

 

 

دلایل شناسایی نشدن هارد لپ تاپ در سیستم

 

 • خرابی یا سوختگی برد هارد
 • خرابی کابل دیتا
 • کثیف بودن کابل های سیستم
 • روشن نبودن سوئیچ هارد در تنظیمات بایوس
 • معیوب بودن هد هارد

 

 

برای تعمیر هد هارد باید آن را به نزدیک ترین تعمیرکار و متخصص برد زیرا که  در منزل امکان تعمیر وجود ندارد و خراب بودن  هد یا هارد برد لپ تاپ باعث شناسایی نشدن در سیستم می شود.

گاهی اوقات شناخته نشدن هارد در دستگاه برای مشکلاتی است که مربوط به خود هارد نمی شود. برای از بین بردن این مشکل ابتدا باید تنظیمات دبایوس را برسی کنیم و از روشن بودن سوییچ هارد در بایوس مطمئن شویم.

و علاوه  بر این بررسی رکردن دیتا و کابل های سیستم می تواند در بر طرف شدن شناسایی نشدن دهارد به شما کمک کند

هارد دیسک لپ تاپ یکی از اصلی ترین قسمت دستگاه شما است و اگر چه دچار خرابی بشود عملکرد کلی دستگاه را مختل می کند.پس همانطور که گفتیم تعمیر هارد لپ تاپ بدون داشتن دانش کافی مینواند اسیب های جدی به دستگاه شما وارد کند و تماغم اطلاعات شما را ازبین ببرد بنابر این باید تعمیر دستگاه خود را به متخصصین بسپارید …

 

 

روش های صحیح نگهداری هارد لپ تاپ

 

 • در صورت نیاز به حافظه ی بیشتر ظرفیت هارد دیسک را ارتقا دهید و سرعت دسترسی به اطلاعات را افزایش دهید.
 • همانطور که قبلا گفتیم از ضربه زدن و ضربه وارد کردن به لپ تاپ خودداری کنید.
 • لپ تاپ را مقابل تابش نور مستقیم خورشید و در معرض رطوبت قرار ندهید.
 • پس از استفاده کردن طولانی مدت از دستگاه ، آن را به خوبی و کامل تمیز کنید و گرد غبار را از روی قطعات لپ تاپ که باعث گرم شدن بیش از حد لپ تاپ می شود بزدایید و جلوگیری کنید.
 • سیستم عامل دستگاه خود را به روز رسانی کنید.
 • قبل از نصب هر گونه نرم افزار از ویروسی نبودن آن برنامه مطمئن شوید.
 • هر چند ماهد یک بار فایل ها و برنامه های غیر ضروری در هارد خود را پاک کنید.

 

 

حل کردن مشکل کپی نشدن اطلاعات هارد

 

 • خراب بودن فریم ویر هارد دیسک : اگر علت کپی نشدن اطلاعات هارد خراب بودن فوم ویر است به سادگی می توانید با فرمت کردن درایو های هارد این مشکل را برطرف سازید.
 • وجود بدسکتوری : اگر بس از فرمت کردن درایوها ذ مشکل حل نشدن باید برای تعمیر کردن بد سکتوری و خرابی هد به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید و از دستکاری کردن دخودسرانه ی هد هارد دستگاه به شدت خودداری کنید .
 • معیوب بودن هد

مشکلات هارد ضربه دیده

 

 • معیوب شدن هد هارد
 • خرابی پلاتر ها
 • آسیب دیدگی موتور هارد دیسک

 

توجه داشته باشید رفع خرابی هد هارد پلاتر و موتور هارد دیسک  لپ تاپ باید توسط تعمیرکار و متخصص و دور از فضای باز انجام شود که هزینه بالایی هم دارد. به طور کلی باید گفته شود که  مشکلاتی که با ضربه خوردن به هارد ایجاد می شود ، قابل تعمیر و قابل حل نیستند و احتمال خیلی کمی وجود دارد تا هارد ضربه خورده تعمیر شود و بتواند مانند یک هارد سالم عمل کند.

در صورتی که اطلاعات هارد لپ تاپ شما خیلی مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است تعمیرکار و متخصص میتواند با استفاده از یک نرم افزار ریکاوری هارد اطلاعات شما را برگرداند و بازیابی کند.

 

 

 

تعمیر هارد لپ تاپ سوخته

 

نوسانات برق معمولا باعث سوختگی برد هارد لپ تاپ می شود.البته در لپ تاپ ها کمتر نوسانات برق رخ می دهد.اگر برد هارد لپ تاپ سوخته باشد ، هارد دیسک روشن نمی شود.در برخی مواقع نوسانات برق و سوختگی هارد لپ تاپ باعث خرابی در هد هارد دیسک هم می شود که دیگر نیاز به تست تخصصی ندارد.

 

 

آیا هارد لپ تاپ قابل تعمیر است؟

 

آیا هارد لپ تاپ قابل تعمیر است؟ این سوالی است که ممکن است زمانی که هارد لپ تاپ شما به مشکل بر بخورد به ذهنتان خطور کند. پاسخ به این سوال برای تعمیر لپ تاپ ساده نیست در ادامه با مطالبی در این زمینه اشنا می شویم:

 

 

نشانه های هارد سوخته

 

 • خاموش شدن هارد بعد از دفعاتی چرخیدن دیسک
 • بدسکتور شدن هارد لپ تاپ
 • کند شدن هارد لپ تاپ
 • شناسایی نشدن هارد توسط لپ تاپ
 • نمایش داده نشدن فایل ها

 

زمانی که هارد هر یک از این نشانه های بالا را نمایش دهد اعلام سوختگی می کند .به اصطلاح بعد از مشاهده کردن هر یکی از نشانه های بالا باید به دنبال حل مشکل بود و دنبال چاره برای رفع این مشکل بعد از این مشاهدات و بررسی هارد به وسیله ی متخصص و تعمیرکار مشخص می شود که هارد آیا قابل تعمیر است  یا نیاز به تعمیر دارد اگر که هارد قابل تعمیر شدن باشد تعمیر کار با اقداماتی آن را تعمیر می کند.ولی اگر نیاز به احتیاج به جراحی هارد وجود داشته باشد باید که یک عدد هد هارد شبیه و یکسان تهیه کرد سپس با این اوضاع متوجه می شویم که برای تعمیر هارد باید به مراکز تعمیر و بازیابی اطلاعات مراجعه کنیم.

 

 

نشانه های خیس شدن هارد لپ تاپ

 

 • وارد شدن فشار الکتریکی : این مشکل خیلی کم مشاهده شده است اما زمانی هم که این مشکل رخ دهد ، صداهای عجیب و غیرمعمول از لپ تاپ شنیده می شود.در این صورت برای رفع خرابی این مشکل از متخصصان این امور برای برطرف شدن حل مشکل کمک می گیریم.

 

هتگام خیس شدن لپ تاپ چکار کنیم ؟

 

بر خلاف تصور  هنگامی که به هر دلیلی لپ تاپ خیس میشود نباید سریعا برای خشک کردن لپ تاپ اقدام کرد زمانی که هارد لپ تاپ در اب افتاده یا خیس شده است باید آن را داخل پارچه یا دستمالی  قرار دهیم تا کامل خشک بشود و سپس با رفتن به مراکز تعمیر ات  هارد نسبت به بازیابی اطلاعات و ریکاوری هارد لپ تاپ اقدام کنید زیرا که معمولا تعمیر وریکاوری هارد در این مواقع قابل تعمیر است.

 

 

Usb خرابی هارد نرم افزاری یا فریموری

خرابی فریموری یا همان ساختار هارد از نظر به مشکل خورده است هارد پس از استفاده مکرر و مواجه شدن با خرابی های مختلف شروع به خارج کردن خرابی ها از سطح پلتر و اضافه کردن به این لیست می کند

 

servis area

این لیست ها به علت ظرفیت کمی که دارنند خیلی سریع پر می شوند هارد بعد از مواجه شدن با این خرابی جدیدقادر به اضافه کردن به اینن لیست نیست و خرابی ها از جمله عدم شناسایی در کامپیوتر و عدم ظرفیت صحیح  و مواجه شدن با پیغام فرمت و عیره می شود که برای تست هارد لپ تاپ خود میتوانید از نرم افراز تست سلامت هارد استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now

به بالای صفحه بردن